Skip to main content
Zoeken

Marching in the Dark (2024) - Kinshun Surjan

Marching in the Dark
  • FUTURE NARRATIVES
  • CINEMA RITCS
  • film
  • masterclass

Film en masterclass met maker en PhD-onderzoeker aan het RITCS, Kinshun Surjan. Houd rekening dat dit evenement volledig in het Engels plaats zal vinden.


Over de film

Op het platteland van India komt zelfmoord onder boeren vaak voor. Een groep jonge boerenvrouwen die recentelijk hun echtgenoten verloren zijn, besluiten samen te komen bij een lokale psycholoog en delen daar hun verhalen met elkaar. In een stille rebellie tegen een samenleving gedomineerd door mannen vindt de 28-jarige introverte Sanjeevani de moed om zelfredzaam te worden.

Over de masterclass

Cinema (proces, ethiek en esthetiek) als een empatische en solidaire praktijk

Kinshuk Surjan in gesprek met Gawan Fagard en het publiek. We vertellen filmmakers vaak dat ze het heft niet in eigen handen moeten nemen: houd u op de achtergrond en stel alleen de juiste vragen. Maar als we werken met kwetsbare mensen en gemeenschappen, kunnen we ons dan als maker afzijdig houden?In deze masterclass onderzoeken we empathie, solidariteit en impact door de lens van cinema. Wat kan cinema doen los van representeren? Hoe komen we tot een volwaardige vorm van filmmaken gestoeld op eerlijke verdeling en ethiek? Hoe kan cinema een rol spelen in het versterken van verzet van mensen in precaire omstandigheden?

Over de sprekers

Kinshuk Surjan is een Indiase filmmaker werkzaam in Brussel en Bhopal, India. Marching in the Dark is zijn eerste lange documentaire. Na zijn studie DocNomads in Brussel won zijn eindwerk De Flandrien (2017) de Wildcard van het VAF. Momenteel is Kinshuk Surjan Phd-onderzoeker aan het RITCS en de VUB. Zijn doctoraal werk draait rondom de preciare omstandigheden van palttelandsfamilies in India.

Gawan Fagard
is filmwetenschapper en schrijver met een speciale focus op gemeenschap en empathie in film. Hij is de co-oprichter van Cinémaximiliaan Brussel en doceert aan de Université Libre de Bruxelles (ULB) en RITCS, in de vakken filosofie en culturele theorie.

Dit publieke evenement kadert in met de seminar “filosofische vraagstukken” van Gawan Fagard op het RITCS, alsook het FUTURE NARRATIVES-programma en het PhD-onderzoek van Kinshuk Surjan.



FUTURE NARRATIVES VI, dat betekent een heel jaar onderzoeksevenementen aan het RITCS. Artistiek onderzoek en reflectie wordt zichtbaar gemaakt in workshops, lezingen, screenings, leesgroepen, noem maar op. FUTURE NARRATIVES VI loopt van oktober 2024 tot juni 2025, en richt zich op studenten en docenten, en op alle geïnteresseerde buitenstaanders, binnen en buiten het culturele veld.

Uitgelichte evenementen

Evenementen