Skip to main content
Zoeken

Oproep tot actie na arrestatie van docente en onderzoekster Saddie Choua

Saddie Choua
  • Nieuws

Met grote bezorgdheid vernemen we dat onze docente en doctoraatsstudente Saddie Choua is opgepakt door het Israëlisch leger. Ze voer mee op de geweldloze humanitaire missie van de Global Sumud Flotilla toen ze in internationale wateren werden aangehouden.


Dit is een schending van het internationaal recht. Schepen hebben in internationale wateren het recht om vrij te navigeren. Humanitaire missies worden bovendien beschermd door internationale verdragen.

Het laatste contact met het schip Estrella Y Manuel - waarop Saddie meevoer - dateert van gisteravond. Toen gaf ze nog aan militaire vaartuigen te zien naderen. In haar laatste contact met de krant De Morgen zei ze: “Ook als die interceptie gewelddadig verloopt, zullen wij ons niet verzetten en geweldloos blijven. We hebben training gekregen voor gepaste geweldloze interactie in dat geval. En we blijven bij ons standpunt dat wij niets verkeerds doen. We zijn burgers op een humanitaire vloot. We willen dat Israël de blokkade opheft, maar ook dat de genocide stopt.

Saddies noodboodschap en oproep zijn te bekijken op https://globalsumudflotilla.org/sos/, samen met die van de andere deelnemers aan de missie die intussen zijn opgepakt.

Wil je Saddie en de andere opvarenden steunen? Via deze link kan je regeringen en buitenlandse ministeries oproepen om hun vrijlating te eisen, en te pleiten voor een einde aan de belegering en genocide:
https://globalsumudflotilla.org/contact-officials/

Het RITCS spreekt haar volle steun en solidariteit uit met Saddie en alle andere opvarenden. Onze gedachten gaan uit naar hun veiligheid en welzijn.

We roepen de Belgische regering op om dringend actie te ondernemen. Ze moet duidelijk maken dat dit een schending van het internationaal recht is. Daarnaast vragen we dat België zich inzet voor de bescherming en veilige terugkeer van alle opvarenden.

Geef toestemming om marketing cookies op te slaan om deze inhoud weer te geven. Beheer cookies